Новини

Що буде з цінами на сушіння кукурудзи
Що буде з цінами на сушіння кукурудзи
Опубліковано: 14 Листопада 2023

Через тарифи на газ, ціни на сушіння кукурудзи на деяких підприємствах підвищилися, але підйом є несуттєвим і загалом показники близькі до минулорічних. Про це повідомив керівник Greco Group Іван Корженко, пише Elevatorist.

У листопаді вартість газу для промислових підприємств сягає 17 – 18 тис. грн за кубометр. Іван Корженко підкреслив, що в деяких областях, вона може доходити до 21 тисячі грн. Компанія «Прометей» сушить кукурудзу по  180 грн за тону.

Щодо «НІБУЛОНу», там розподіл залежить від області:

Миколаївська – 170-160 грн,

Запорізька – 160 грн,

Хмельницька, Полтавська – 140 – 160 грн,

Вінницька, Житомирська, Київська — 132 грн.

Іван Корженко повідомив, що кукурудзу вже в більшості вдалося зібрати.

Деякі аграрії залишають, на жаль, кукурудзу в полях, але це не пов’язано з ціною сушіння. Основна маса залишає через недостатні ємності зберігання. Будуть молотити її, наприклад, в лютому і в березні, коли продадуть частину продукції зі складів. Все залежить від вибору матеріалу. Вартість сушіння на пелеті — це 12-15 грн, а на суміші, наприклад, на качанах або ж на зернових відходах, то зазвичай обходиться близько 6-6.40 грн на тоннопроцент. Є частина клієнтів, причому, це не маленькі фермери, а холдинги, які отримали результат 6.40 грн,” — розповів Іван Корженко.

Більше новин