Новини

Ринок ЗЗР в Україні скоротився на 20%
Ринок ЗЗР в Україні скоротився на 20%
Опубліковано: 01 Липня 2022

Ринок засобів захисту рослин в Україні цього року впав на 15-20% через низку чинників.

Про це розповів Андрій Перчиць, керівник департаменту з маркетингу компанії Bayer під час онлайн-зустрічі Аграрного медіа клубу, пише AgroTimes.

«Україна пройшла найскладнішу за роки своєї незалежності посівну кампанію. Виклики були дуже різні від замінованих полів до дефіциту пального і браку кваліфікованих кадрів, які пішли на фронт. Також фермерам довелося буквально на ходу змінювати структуру посівних площ», — зазначив Андрій Перчиць.

За його словами, в Україні досить добре перезимували озимі, в тому числі озимий ріпак. Але була холодна пізня весна з дефіцитом опадів, що, звісно, негативно вплинуло на розвиток сільгоспкультур. Разом з тим, не спостерігалося активного розвитку хвороб і шкідників на основних культурах, він був у межах середніх річних показників, або навіть нижче.

«Сукупність усіх цих чинників істотно вплинула на ринок ЗЗР. Так, ринок засобів захисту рослин упав на 15-20%, але це наші ранні оцінки. Більш точні дані будуть пізніше», — зауважив фахівець.

Він також зазначив, що в компанії прогнозують значне зниження обсягів урожаю в Україні цього року, порівняно з минулим роком, в тому числі через погодні умови.

«Велика площа України зараз страждає від посухи, а також зниження інтенсивності технології. Багато аграріїв змушені були зменшити норми внесення азотних добрив через їх подорожчання. Щодо пізніх культур, зокрема, соняшнику й кукурудзи, їх урожайність буде залежати від рівня опадів у наступні два тижні», — додав Андрій Перчиць.

Більше новин