Новини

Ринок землі для юросіб: експерти розповіли, що буде з ціною гектара після 1 січня 2024 року
Ринок землі для юросіб: експерти розповіли, що буде з ціною гектара після 1 січня 2024 року
Опубліковано: 01 Грудня 2023

З першого січня агрохолдинги отримають право купувати сільськогосподарську землю, однак на думку аграрного міністра Миколи Сольського, її ціна суттєво не зміниться. Про це повідомляє видання Главком.

Згідно з законом, з січня 2024 року купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення отримають можливість, як громадяни, так і юридичні особи, які в даний час орендують угіддя.

Незважаючи на це, Микола Сольський запевняє, що земля в ціні не зросте і нові можливості холдингів не вплинуть на ринок землі. За словами міністра, в Україні зараз ринок залежить від  першочергового права викупу землі, яке важко обійти. Міністр додав, що така ситуація збережеться у 2024 році.

“Ми знову чуємо казки про те, що агрохолдинги та іноземці все скуплять. З 2024 року нічого не зміниться. Бабця і дідусь в селі не сидять і не чекають, аби продати свою землю саме юрособам. Тобто відбувається пусте необґрунтоване накручування. До речі, пайовиків вчергове не питають, чого вони хочуть. Коли починають волати про мораль і різного роду красиві гасла, точно під цим мається на увазі щось інше. Ми ж не кажемо виробникам техніки чи добрив, що вони не сьогодні мають гроші отримати, а потім. А от бабці з дідусями з їхньою землею як 20 років чекали, так іще почекають,” – зазначив Микола Сольський.

Більше новин