Новини

Ринок української пшениці відчуває цінове затишшя через зниження ділової активності
Ринок української пшениці відчуває цінове затишшя через зниження ділової активності
Опубліковано: 28 Грудня 2023

Український ринок пшениці відчуває цінове затишшя, оскільки ділова активність на світовому ринку знижується з 25 грудня та орієнтовно по 5 січня через новорічні свята. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром сільгоспкооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

«До кінця тижня умовні ціни за тонну пшениці будуть знаходитися у діапазоні $185-190 СРТ Дунай, $178-185 СРТ Одеса, $225-230 DAP Румунія. У грудні-січні ціни на фуражу пшеницю на умовах DAP Італія, можуть становити $215-218. На січень трейдери законтрактували вже близько 1 млн тонн української пшениці», — розповіли аналітики.

Багато української пшениці відвантажується до Азії.

«В цілому світовий ринок на підоймі та починає торгувати новим врожаєм. Китай активно скуповує продовольчу пшеницю в Австралії та Франції. В лютому-березні Франція може вже завершити експорт пшениці. Країни Азії, і собі, розуміють, що наступного сезону можуть бути проблеми з погодою і краще мати запаси пшениці. Тому українська пшениця і надалі користуватиметься попитом у азіатських країнах», —  зазначають в аналітичному департаменті ПУСК.

Нагадаємо, що ціни на українському ринку соняшнику зросли до рівнів, з яких почали знижуватися на початку грудня. 

Більше новин