Новини

Ринок ріпаку в очікуванні зростання цін
Ринок ріпаку в очікуванні зростання цін
Опубліковано: 20 Липня 2023

Ринок ріпаку знаходиться в очікуванні подальшого зростання цін, яке підтримують низькі темпи збиральної кампанії в Україні, а також новини про низький врожай каноли у Канаді. Українські аграрії стримані у реалізації через поточні низькі закупівельні ціни.

Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

«Наразі експорт ріпака відбувається з відставанням. На липень законтрактовано 500 тис. тонн української олійної, на серпень — 700 тис. тонн. Фактично, станом на кінець червня, Україна поставила лише 100 тис. тонн ріпака. В країні зібрано лише 300 тис. тонн ріпака, але головною причиною низьких темпів експорту є ціновий вплив», — зазначили аналітики.

Сьогодні на ріпаку не заробляють так, як це було минулого року, аграрії стримані у продажах, реалізують невеликі партії.

«Умовні ціни на не ГМО-ріпак  становлять в середньому €370-375/т. Але ціни зростають щодня, тому аграрії не поспішають із реалізацією. Через це сформувався жорсткий дефіцит пропозиції ріпака на ринку, у трейдерів «горять» контракти. Однак у липні ми можливо побачимо «цінове дно» під тиском збору врожаю, але надалі ціни зростатимуть», — додали аналітики.

На їх думку, ціни підтримають новини з Канади, де через погоду очікують суттєве зниження врожаю.

«Канада є ключовим виробником та переробником ріпака у світі. Якщо там відбудеться зниження виробництва, ціни значно зростуть», — пояснили в кооперативі «ПУСК».

Також аналітики зазначили, що у ріпака гарні перспективи на найближчі місяці. Вже на початку серпня можна очікувати позначку у €400/т на умовах CPT, річкові порти. Німеччина контрактує ріпак на вересень за ціною у діапазоні €430-440/т.

Більше новин