Новини
Ринок перевезень “оживає” після першого шоку війни
На початку війни перевізники були деморалізовані, всі перевезення завмерли. Проте, коли інтенсивність роботи в полі зросла, постала потреба у збільшенні транспорту і ринок «ожив».
Про це говорять експерти логістичного ринку.
За їхньою оцінкою, 85% перевезень зерна, добрив та ЗЗР в компанії здійснюють найманим транспортом і 15% закривають власними силами.
«Коли відбувався перший етап війни, то перевізники були деморалізовані. Ніхто нікуди не виїжджав, і відповідно всі перевезення завмерли. Розраховувати доводилося на власний транспорт. Для цього ми мотивували своїх водіїв, і вони виїжджали працювати також і в небезпечні зони — Чернігівську, Київську та Житомирську області», — розповідають логісти.
Зазначається, що перше завдання, яке вирішували — порятунок найбільш цінного активу компанії, евакуювали працівників та їх родини з небезпечних регіонів. Звідти ж вивозили добрива, насіння та техніку.
«Пізніше, коли інтенсивність роботи в полі зросла, постала потреба у збільшенні транспорту. Довелося звертатися до перевізників, і вони цю потребу закрили, бо ринок «ожив», — зазначають фахівці.
Наразі у перевізників є дефіцит на спецтехніку, наприклад, КАМАЗи без причепів та маніпулятори. Однак нині потреба в цій техніці також є на фронті, тому власники передають її у користування ЗСУ.