Новини

Ринок кукурудзи активізується із середини серпня — аналітики
Ринок кукурудзи активізується із середини серпня — аналітики
Опубліковано: 03 Серпня 2023

Українська кукурудза має стабільний попит з боку низки країн ЄС, які через аномальну спеку не отримають власного врожаю кукурудзи.

Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

«Україна експортувала у липні близько 1,2 млн тонн кукурудзи, але настає міжсезонний період, і на серпень законтрактовано лише 0,5 млн тонн. Проте маємо стабільний невеликий попит від Італії та Іспанії, де зберігається  спека до 45℃. Також високі температури повітря у Франції не сприяють формуванню врожаю кукурудзи, ця країна може не отримати власного врожаю. Деякі імпортери купують зернову зараз, оскільки є побоювання щодо пропозиції європейської кукурудзи», — розповіли в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

За їх даними, умовна середня ціна кукурудзи становить близько €175-185/т, і значних змін на ринку у найближчий період не очікується.

«Новий врожай кукурудзи індикативно стоїть на позначках €150-160/т з поставкою у жовтні, але форвардні контракти не укладаються. Можна прогнозувати, що з другої половини серпня ринок активізується», — додали аналітики.

Тим часом, за даними аналітиків Barva Invest, ціни на українську кукурудзу в портах дещо скоригувались на фоні обмежених обсягів торгівлі. Також показали незначне зниження світові котирування кукурудзи попри погіршення стану посівів у США:

грудневий контракт кукурудзи на Чикаго (ZCZ3) — $5,07/бу (-0,05 $/бу);

листопадовий контракт кукурудзи на Euronext (EMAХ3) — €233/т (-3,5 €/т);

DAP-Port Дунай (11,5%) — $173/т.

Більше новин