Новини

Румунія планує розширити експортні та транзитні коридори з України
Румунія планує розширити експортні та транзитні коридори з України
Опубліковано: 28 Квітня 2022

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль запропонував прем’єр-міністру Румунії Ніколає Чуке розглянути можливість якнайшвидшого відкриття пункту пропуску «Дяківці (Україна) – Раковець (Румунія)» і подальшого надання йому статусу пункту пропуску для вантажного сполучення. 

Про це передає Інтерфкс-Україна.

«Ми обговорили можливості розширення вже створених експортних коридорів, транзитних коридорів територією Румунії, а також використання додаткових можливостей румунських морських портів і пунктів пропуску між нашими країнами», — сказав Шмигаль.

Також сторони обговорили процес відновлення населених пунктів України і участь у таких проектах Румунії. Крім того, прем’єри обговорили співпрацю країн в енергетичній сфері, економіці, бізнесі та транзитному потенціалі.

Тим часом інтермодальний термінал Rail Hub Transylvania, який знаходиться на заході Румунії, почав приймати зерно з України, яке доставлялося залізницею. Він має залізничне сполучення з портом Констанца.

Про це повідомляє ЦТС.

Після прибуття на термінал зерно з українських вагонів перевантажується на автотранспорт для подальшої доставки до необхідного пункту призначення.

Зазначимо, що Rail Hub Transylvania — це приватний інтермодальний оператор, який надає логістичні послуги з перевантаження товарів із залізничного на автотранспорт та навпаки.

С під українським прапором мають пріоритет у румунських портах. Також румунська влада скасувала сплату портових послуг для українських суден.

Більше новин