Новини

Розпочалась нова хвиля блокування податкових накладних
Розпочалась нова хвиля блокування податкових накладних
Опубліковано: 05 Червня 2024

Минулого тижня в Україні розпочалась нова хвиля блокування податкових накладних. Про це розповів голова Руху #SaveФОП Сергій Доротич в коментарі УНН.

За словами експерта, спровокувати її міг призначений Кабміном аудит системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування накладних.

Як зазначив Сергій Доротич, зараз блокуються податкові накладні навіть з тими контрагентами, з якими ніколи раніше не блокувалися. 

«Може оце блокування саме із цим (аудитом — ред.) і пов’язано. Ми ж всі дорослі люди і розуміємо, що це привід для жнив, корупційних оборудок. І коли іде ревізія таких моментів — то просто стопориться вся система. І ми боїмося, що це просто будуть збої, пов’язані з оцим проголошенням, що буде аудит… Після проголошення аудиту проблеми погіршилися», — сказав експерт.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів доручив кільком державним органам провести аудит системи блокування податкових накладних протягом шести місяців. Аудит мають здійснити Міністерство фінансів, Державна аудиторська служба та Державна податкова служба.

Сергій Доротич також розповів, що постійні блокування податкових накладних бізнесу спровокували створення кількох видів компаній, які заробляють на розблокуванні.

«Є компанії, чи просто фізособи, які виходять, дзвонять і представляють якусь компанію і за певну винагороду, яка навіть деколи проходить офіційним платежем у вигляді юридичних послуг, розблоковують. Другий вид компаній — це ті, які надають юридичний супровід, підтримку. Ці компанії допомагають готувати пакети документів, які надають в податкову для розблокування», — зазначив він.

Експерт додав, що такі компанії беруть «чималі» кошти за свої послуги у розв’язанні питання розблокування податкових накладних. 

Більше новин