Новини

Розмінування зроблять доступним для малих фермерів – Денис Шмигаль
Розмінування зроблять доступним для малих фермерів – Денис Шмигаль
Опубліковано: 02 Лютого 2024

Гуманітарне розмінування в Україні залишається важливим напрямом роботи в контексті майбутньої посівної кампанії. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що закупівля послуг з розмінування має стати доступною для кожного аграрія. Денис Шмигаль підкреслив, що Мінекономіки у співпраці з міжнародними партнерами має створити механізм, який дозволить скористатися послугами з розмінування навіть малим фермерам.

Очільник уряду повідомив, що у 2024 році у держбюджеті передбачили 3 млрд гривень на гуманітарне розмінування. За його словами, в Україні почалася робота над планом пріоритезації розмінування. Денис Шмигаль додав, що в Україні планують спростити сертифікацію операторів з розмінування.

“Готуємося до третьої посівної кампанії в умовах великої війни. Цьогоріч у державному бюджеті ми вперше заклали 3 млрд грн на програми гуманітарного розмінування. Дав завдання Мінекономіки подати постанову, яка врегулює порядок компенсації сільгоспвиробникам за проведене розмінування. Працюємо над цифровізацією процесу. Крім того, на засіданні Національного органу з протимінної діяльності буде розглянуто стратегію гуманітарного розмінування, яку далі буде винесено на засідання РНБО,” – зазначив Денис Шмигаль.

Більше новин