Новини

Різкі коливання температур можуть призвести до загибелі озимини — НААН
Різкі коливання температур можуть призвести до загибелі озимини — НААН
Опубліковано: 04 Січня 2024

Різкі коливання температурного режиму, тривалі відлиги можуть призвести до суттєвого зниження морозостійкості рослин, ушкодження і навіть загибелі пшениці озимої та інших озимих культур. Про це йдеться місячному звіті Національної академії аграрних наук України. 

Найбільш небажаним для озимини в наступний зимовий період є різке і тривале зниження температурного режиму за відсутності снігового покриву. Разом з тим перезволоження верхнього шару ґрунту внаслідок його часткового відтавання в поєднанні з великою кількістю вологи, що утворилася в результаті дощів і танення снігу, може реально призвести до утворення льодяної кірки.

Враховуючи можливі погодні перспективи (згідно з багаторічними спостереженнями, попереду ще близько 2 різних за тривалістю періодів зниження температурних показників до -10 – -15°С), а також стан рослин озимих культур на окремих полях, яким властива знижена морозостійкість на час завершення першого календарного місяця зими, не виключається, що подальша їх зимівля може бути достатньо складною. 

Більше новин