Новини

Рівнеазот збільшить виробництво азотних добрив
Рівнеазот збільшить виробництво азотних добрив
Опубліковано: 18 Серпня 2022

«Рівнеазот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, завершив модернізацію промислового обладнання в цехах неконцентрованої азотної кислоти та Аміак-2.

Про це повідомила пресслужба Group DF.

Планові ремонтні роботи стартували 25 липня 2022 року. В цеху неконцентрованої азотної кислоти завершено капітальний ремонт турбогенераторної установки, а також капітальний ремонт агрегату №6, потужністю 120 тис. т неконцентрованої азотної кислоти на рік. У цеху Аміак-2 завершився капітальний ремонт агрегату підготовки синтезу газу, потужністю понад 650 т аміаку/добу.

«Бізнесу зараз дуже складно. Доходи підприємства падають через істотне зниження попиту на добрива з боку аграріїв. Добрива подорожчали через зростання цін на основну сировину — газ. Проте ми продовжуємо планову модернізацію ключових промислових майданчиків. Капремонти завершені, цехи готові до запуску», — коментує Михайло Заблуда, голова правління «Рівнеазот».

За його словами, завантаження ключових цехів і асортимент продукції, що випускається, залежатиме від ціни та доступності газу та від платоспроможного попиту на азотні добрива з боку аграріїв, а також іноземних покупців.

«Ключові цехи підприємства підготовлені технічно до осіннього сезону. Ми — частина холдингу Ostchem і робота нашого підприємства має відповідати загальній стратегії азотного бізнесу Group DF», — говорить він.

Потужність цеху Аміак-2 становить 650 т аміаку/добу. Потужність цеху азотної кислоти становить 960 тис. т азотної кислоти на рік.

Минулого року «Рівнеазот» провів масштабну модернізацію агрегату №8 в цеху з виробництва неконцентрованої азотної кислоти.

У 2021 році завод випустив 964 тис. тонн мінеральних добрив, що на 15,2% перевищило показники попереднього року. Підприємство наростило обсяг виробництва практично за всіма видами добрив. Зокрема, у 2021 році «Рівнеазот» виготовив: 555,7 тис. тонн аміачної селітри (-2,09%); 8,5 тис. тонн аміачної селітри у вигляді плаву (+14%); 348,6 тис. тонн вапняково-аміачної селітри (+62,37%), а також 51,6 тис. тонн аміачної води (+9,4%).

Нагадаємо, що обсяг ринку Євросоюзу становить близько 13-14 млн т. За оптимістичного сценарію українські виробники азотних добрив можуть зайняти до 15% ринку ЄС.

Більше новин