Новини

Реєстр біометану може запрацювати вже цього року
Реєстр біометану може запрацювати вже цього року
Опубліковано: 21 Липня 2023

Вже цього року в Україні може з’явитися повноцінний реєстр біометану. Про це під час перемовин із керівництвом Німецького енергетичного агентства повідомила голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

Як зазначили у пресслужбі відомства, сторони закріпили досягнуті домовленості, уклавши меморандум про партнерство. Спільна угода є результатом попередніх нарад сторін, у тому числі на полях Конференції з відновлення України у Лондоні.

Німецькі партнери готові надати практичну допомогу у запровадженні механізму видачі гарантій походження біометану відповідно до стандарту ЄС CEN-EN 16325, шляхом повноцінного запуску реєстру біометану.

Реєстр базуватиметься на напрацюваннях Держенергоефективності та програмному забезпеченні від Biogasregister Deutschland, визнаного лідером в ЄС в цьому напрямку. Гарантії походження біометану будуть повністю відповідати усім вимогам українського та європейського законодавства.

— Видача гарантій походження і визнання їх в Європі дозволить впевнено почуватися українським виробникам біометану на ринках ЄС та надасть потужний імпульс для розвитку цієї галузі в Україні, — прокоментувала Ганна Замазєєва.

У Держенергоефективності зазначили, що завдяки потужному агросектору і розвиненій газорозподільній мережі, Україна в майбутньому зможе стати однією з лідерок у постачанні біометану на Європейському континенті та зробити потужний внесок в енергобезпеку, енергонезалежність і досягнення спільних цілей сталого розвитку та декарбонізації.

Більше новин