Новини

«Регуляторна гільйотина» та податкова у смартфоні — Гетьманцев розповів чого цьогоріч очікувати бізнесу
«Регуляторна гільйотина» та податкова у смартфоні — Гетьманцев розповів чого цьогоріч очікувати бізнесу
Опубліковано: 20 Січня 2023

В Україні буде запроваджена так звана «регуляторна гільйотина», завдяки чому скасують механізми надання більшості дозволів.

Про це розповів народний депутат, голова Комітету ВР із питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

З його слів, залишаться лише ті дозволи, що є необхідними для збереження життя людей. Наприклад, ті, які регулюють роботу атомних електростанцій. Зараз же в Україні фактично діють кілька сотень різних договорів. Вони стримують розвиток бізнесу, адже кожен з них пов’язаний із процедурою видачі та перевірками, а все це створює корупційні ризики.

Крім того, Данило Гетьманцев розповів, що в Україні для полегшення роботи бізнесу пропонується проведення податкової реформи адміністрування. Він її назвав «податковою у смартфоні», коли фактично всі податкові процедури будуть здійснюватися в електронній формі.

— Підприємець чи фізична особа-платник податків не контактуватиме з державним органом. Це електронний аудит, передзаповнення податкової декларації тощо. Це надсучасна податкова служба за кращими європейськими зразками, — наголосив парламентарій.

Таку реформу і дерегуляцію планують впроваджувати вже цього року.

Більше новин