Новини

Речник Міноборони пояснив, як відбуватиметься мобілізація с/г техніки
Речник Міноборони пояснив, як відбуватиметься мобілізація с/г техніки
Опубліковано: 16 Травня 2024

Речник Міністерства оборони України, старший лейтенант Дмитро Лазуткін розповів, як відбуватиметься мобілізація транспортних засобів на потреби ЗСУ, зокрема і сільгосптехніки.

Так, залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється ТЦК, центральним управлінням або регіональними органами СБУ, відповідними підрозділами розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюються відповідними розпорядженнями.

«Військово-транспортний обов’язок встановлюється з метою задоволення потреб Збройних сил України та інших військових формувань на особливий період транспортними засобами, у тому числі водними та технікою. Це також можуть бути трактори, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні машини, сільськогосподарська техніка», — пояснив він

Також Дмитро Лазуткін зазначив, що повернення транспортних засобів власнику здійснюється протягом 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації. 

«Приймання передачі транспортних засобів, залучених під час мобілізації та їх повернення після оголошення демобілізації, здійснюється на підставі актів приймання-передачі, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби», — підсумував Дмитро Лазуткін.

Більше новин