Новини

Раді пропонують заборонити продаж землі юридичним особам до 2029 року
Раді пропонують заборонити продаж землі юридичним особам до 2029 року
Опубліковано: 28 Грудня 2022

Депутати пропонують внести зміни до перехідних положень Земельного кодексу й продовжити на 5 років строк дії заборони на продаж сільськогосподарських земель юридичним особам.  

Про це ідеться у законопроєкті №8295 «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення», повідомляє АgroРolit.com.

Документ пропонує визначити, що юридичні особи набувають право на купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення відповідно до цього пункту з 1 січня 2029 року. Наразі, згідно з чинним законодавством,  заборона продавати землю юрособам діє до початку 2024 року.

Крім того, пропонується продовжити до 1 січня 2029 року дію обмежень щодо загальної площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності громадянина України, а також заборони щодо купівлі-продажу або відчуження в інший спосіб на користь юридичних осіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв).

«У період післявоєнної відбудови надання дозволу на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичними особами, «за якими можуть стояти у тому числі і іноземці, та зняття обмежень щодо загальної площі земельних ділянок, що можуть перебувати у власності громадянина України, призведе до концентрації значних площ землі в руках великих аграрних підприємств. Малі ж фермерські господарства, які зазнали значних втрат від бойових дій та спричиненої ними економічної кризи, не матимуть можливості придбавати такі земельні ділянки внаслідок відсутності достатніх коштів», — зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Також, законопроєкт має на меті обмежити до того ж строку максимальну загальну площу землі, що призначена для сільськогосподарської діяльності, котра знаходиться у власності громадян України.

Продаж земельних ділянок в умовах відсутності ефективних ринкових механізмів ціноутворення також, на думку законотворців, призведе до втрат надходжень до бюджетів, які нині так важливі для забезпечення перемоги українського народу у війні з рф, а також для майбутнього післявоєнного відновлення.

У разі, якщо депутати приймуть закон, то він почне діяти вже наступного дня після його опублікування.

Більше новин