Новини

Рада розгляне законопроєкт, що стосується земельних торгів
Рада розгляне законопроєкт, що стосується земельних торгів
Опубліковано: 07 Червня 2023

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9352, що передбачає внесення змін в законодавство і стосується земельних торгів. 

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Повна назва документу виглядає так: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою створення умов для залучення коштів на агровиробництво». Відповідно до нього, у Земельному кодексі України планують вточнити, що продаж прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення здійснюється на земельних торгах виключно з ініціативи орендаря, емфітевта, суперфіціарія.

Земельні торги мають проводитися у формі електронного аукціону в інтернеті, за результатами яких укладається договір купівлі-продажу чи оренди землі. Переможцем земельних торгів оголошується той, хто запропонував найвищу ціну за земельну ділянку.

Умови, оголошені перед проведенням земельних торгів, не підлягають зміні під час укладення договору купівлі-продажу. Ціною лота на земельних торгах має бути ціна продажу земельної ділянки, чи її оренди.

Протокол про результати земельних торгів є підставою для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки. Ціна продажу земельної ділянки, а також сума витрат на підготовку лота до продажу, підлягають сплаті переможцем земельних торгів.

Законопроект про передачу державних земель Фонду держмайна пропонують направити на друге читання. Також аграрний комітет підготував до другого читанням закон щодо використання земельних ділянок сільгосппризначення держпідприємствами.

Більше новин