Новини

Припинення зернової угоди вдарить по курсу гривні, – експерт
Припинення зернової угоди вдарить по курсу гривні, – експерт
Опубліковано: 24 Липня 2023

Припинення дії зернової угоди становить серйозну загрозу для стабільності валютного ринку України. Резерви НБУ можуть почати скорочуватися, а це вплине на курс гривні, розповів фінансовий аналітик компанії RoboForex Андрій Гойлов.

Про це пише Pro Гроші.

Він пояснив, що після припинення зернової угоди варто розуміти, що проводити експорт усієї продукції сільського господарства сухопутним маршрутом і через порти на Дунаї неможливо.

При цьому ціна пшениці на міжнародних ринках практично не змінилася. Проте після масового обстрілу в Одеській області було зафіксовано рекордне одноденне зростання котирувань за останні 10 років.

«Залишається сподіватися, що буде знайдено спосіб продовжити зернову угоду в іншому вигляді та зберегти портову інфраструктуру на Чорному морі. Інакше резерви НБУ почнуть скорочуватись і курс гривні щодо інших валют впаде».

Експерт також зауважив, що станом на 21 липня, на готівковому валютному ринку гривня до долара США утримує позначку 37,30, а євро на рівні 40,80.

«У короткостроковій перспективі НБУ зможе підтримувати стабільність, але повністю компенсувати зниження надходжень в іноземних валютах навряд чи вдасться», – переконаний Гойлов.

Більше новин