Новини

Профільний комітет ВРУ рекомендує прийняти в цілому законопроєкт щодо врегулювання питань використання ГМО в Україні
Профільний комітет ВРУ рекомендує прийняти в цілому законопроєкт щодо врегулювання питань використання ГМО в Україні
Опубліковано: 23 Березня 2023

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики на засіданні 21 березня повторно розглянув підготовлений до другого читання проєкт закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (реєстр. №5839) та рекомендував Верховній Раді прийняти його в цілому.

Про це повідомило інформаційне управління ВРУ.

«З метою врахування зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Комітет вирішив переглянути рішення від 9 грудня 2022 р. та змінити ряд положень законопроєкту до другого читання», – вказується в повідомленні.

Відповідні зміни стосуються, зокрема:

– уточнення термінології та повноваження окремих органів щодо затвердження відповідних порядків та форм документів;

– доповнення нормами щодо доступності і відкритості інформації для громадськості;

– уточнення норм щодо відповідальності та провадженнях у справах про порушення законодавства у сфері поводження з ГМО;

– встановлення критеріїв оцінювання ризику ГМО для здоров’я людини та критеріїв оцінювання ризику ГМО для довкілля;

– встановлення заборони для певних ГМ культур: повної заборони на обіг кукурудзи, заборони на вирощування цукрових буряків та ріпаку на 5 років, а також дозволу використання з моменту набуття Україною членства в ЄС лише тих ГМО, які дозволені в ЄС.

«Прийняття законопроєкту реєстр. №5839 стане першим кроком законодавчого врегулювання сфери ГМО відповідно до європейського законодавства та дозволить досягти системної сумісності законодавства України із законодавством ЄС, що передбачено зобов’язаннями України в межах Угоди про асоціацію», – підкреслюється в повідомленні.

Більше новин