Новини

Процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється через несприятливу погоду
Процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється через несприятливу погоду
Опубліковано: 06 Грудня 2022

Через несприятливі погодні умови процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється.

Про це повідомили у сервісній команді Всеукраїнської аграрної ради.

Фахівці зазначили, що для успішного зберігання у рукаві впродовж 18 місяців зерно повинно мати базисні показники (для кожної культури різні). Чим менший у зерні відсоток вологи, тим довше воно пролежить. Однак через відсутність електропостачання, на елеваторах черги на декілька місяців вперед і чимало аграрів немають можливості швидко посушити зерно.

За словами головного експерта ВАР із закладання зерна Валерія Алєксєєва, запаковувати можна і вологе зерно. Проте у такому разі зменшиться термін зберігання. Наприклад, у рукав можна закласти зерно, вологість якого буде вищою на 6–10% за вимоги ДСТУ, тільки зберігати його можна буде лише 2-2,5 місяці. Зерно з вологістю вищою на 2-5% можна зберігати 5-6 місяців.

У ВАР зазначили, що у холодну пору року активність пліснявих грибів зменшується, а герметичність рукава “перекриває” доступ необхідного для їх життя свіжого повітря. На практиці фермери вже після збору врожаю починають розпаковувати вологе зерно і поступово та планово сушити його, починаючи з найвологішого. Так, щоб до кінця зими розпакувати все зерно з вологою більше 5%, а до кінця квітня усе інше, що перевищує базисні показники.

Більше новин