Новини

Про ризики збирання кукурудзи по снігу
Про ризики збирання кукурудзи по снігу
Опубліковано: 04 Грудня 2023

З минулої неділі в Україні вирує серія південних циклонів, які принесли сніг, морози, штормові вітри, а подекуди й ожеледицю. Проте аграрії продовжують виходити в поля і збирати кукурудзу. Зокрема, на 24 листопада ще майже 20% кукурудзи залишається в полі. Водночас експерти не радять збирати кукурудзу по снігу. Про це йдеться у блозі  на Latifundist.com.

Генеральний директор «ТАС Агро» Олег Заплетнюк зазначив, що збирати кукурудзу в зимовий період можливо. Проте значний сніговий покрив на рослинах може блокувати обмолот через залипання очисного механізму комбайна, що призводить до великих втрат зерна. Чисті від снігу рослини, навіть при наявності снігу на поверхні ґрунту, добре вимолочуються, тому в таких умовах збирання відновлюється. 

За його словами, у «ТАС Агро», в разі прийняття рішення про подовження обмолоту в зимовий період, максимально контролюють втрати зерна на полі і, якщо вони прийнятні, то працюють далі.

«Ми завжди прогнозуємо врожаї і плануємо всі виробничі процеси. Але часто свої корективи вносить несподіваний погодний чинник. До завершення збирання нам залишилося близько 2 тис. га кукурудзи. В основному це Північний кластер компанії (Чернігівська область). Обмолот продовжуємо, при відсутності снігового покриву на рослинах і здатності техніки рухатися в полі. Варіант повної зупинки збирання кукурудзи наразі не плануємо, хоч на залишку маємо гібриди придатні до перестою на зимовий період», — пояснив експерт.

Він також додав, що одним із важливих ризиків та перепон якісної роботи у зимовий період є зменшення кількості днів придатних до обмолоту та скорочення тривалості світлового дня.

Більше новин