Новини

Про прогрес в розмінуванні сільськогосподарських земель
Про прогрес в розмінуванні сільськогосподарських земель
Опубліковано: 29 Травня 2023

В Україні розмінували 70 тис. га сільськогосподарських земель, а загалом забруднені залишками російських снарядів та мін 174 тис. квадратних кілометрів. 

Про це повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Наразі близько двох тисяч вибухотехніків з України та країн – партнерів розміновують найбільш важливі території. За даними відомства, сапери вже очистили від залишків вибухонебезпечного сміття, залишеного окупантами, 15 тис кілометрів доріг, ліній електропередач та залізничних колій, розмінували більше 70 тис. га сільгоспугідь та 10 тис. осель.

В даний час Україна має дванадцять машин для розмінування, але офіційні особи заявляють, що їй необхідно близько 80. Фахівців з розмінування в нашій країні не вистачає. За офіційними оцінками, їх потрібно вдвічі більше.

Українська сторона закликає ООН допомогти їй із навчанням піротехніків, а також залученням інноваційних технологій. Слід зазначити, що прем’єр-міністр України Денис Шмигаль раніше повідомив, що Європейський Союз планує запустити в Україні окрему програму розмінування з залученням 25 млн євро. У березні міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що для розмінування територій необхідно п’ять тисяч фахівців.

Більше новин