Новини

Повернення валютної виручки: податковий комітет розгляне законопроєкт про новий експортний режим
Повернення валютної виручки: податковий комітет розгляне законопроєкт про новий експортний режим
Опубліковано: 17 Листопада 2023

Податковий комітет 16 листопада має розглянути законопроєкт 10168-2 про новий експортний режим для зернових, який передбачає повернення  валютної виручки протягом 90 днів. Про це повідомила народний депутат та член комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна. 

Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність», пропонують скасувати у частині, що стосується режиму експортного забезпечення.

Новий законопроєкт передбачає, що реєстрація податкових накладних, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України пшениці, ячменя, кукурудзи, сої, ріпаку, насіння соняшнику, олії, макухи, може здійснюватися виключно платниками ПДВ. Неплатників позбавлять права вивозити продукцію.

Експортер зобов’язаний за кожним товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її до дня подання митної декларації. Подальше вивезення агропродукції не вважатиметься окремою оподатковуваною операцією.

У податковій накладній не дозволяється зазначати код згідно з УКТ ЗЕД будь-якого іншого товару. Податкова накладна, складена з порушенням цих вимог, не приймається до реєстрації.

Більше новин