Новини

Поточного тижня очікується подальше зростання цін на соняшник — аналітики
Поточного тижня очікується подальше зростання цін на соняшник — аналітики
Опубліковано: 04 Червня 2024

Переробні заводи в Україні наразі працюють з мінімальним прибутком в очікуванні нового сезону олійних культур. Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК».

«Поточні ціни часто приносять заводам мінімальний прибуток або навіть збитки, але їхня головна мета — підтримувати роботу до початку сезону ріпаку, коли на переробку надійде новий врожай. Цього тижня очікується подальше зростання цін на соняшник. Заводи продовжуватимуть купувати соняшник за наявними цінами, які коливаються в межах 18,1-18,2 тис. грн/т. До кінця тижня-початку наступного очікується, що закупівельні ціни досягнуть 19 тисяч гривень за тонну», — прогнозують у ПУСК.

Тим часом ціни на соняшникову олію зростають через обмежену пропозицію на світовому ринку.

«Основними виробниками соняшникової олії у світі є рф та Україна. росія експортує більшість своєї продукції до Китаю, тоді як інші країни-покупці звертаються до України, де пропозиція є обмеженою. Це призводить до зростання цін на соняшникову олію. Закупівельна ціна на соняшник в Україні перевищила 18 тисяч гривень за тонну, і заводи готові купувати його навіть за високими цінами через низький рівень запасів. Відновлення роботи портів у березні-лютому призвело до значного зменшення запасів соняшника, що також впливає на зростання цін», — додали в аналітичному департаменті «ПУСК».

Більше новин