Новини

Посилення конкуренції між виробниками добрив відобразиться на ринку — думка
Посилення конкуренції між виробниками добрив відобразиться на ринку — думка
Опубліковано: 29 Березня 2024

Внутрішнє виробництво добрив буде рости за рахунок невеликих компаній-виробників. В цьому напрямку ринок вже рухається вперед семимильними кроками. Про це розповів власник та генеральний директор компанії GROSSDORF Андрій Халявка в інтерв’ю на Latifundist.com.

Як він пояснив, виробничий сегмент на українському ринку добрив наразі перенасичений.

«Фактично, одна наша компанія може забезпечити КАСом всю Україну. Наші потужності з виробництва КАСу становлять 3,5 тис. т на добу. З урахуванням того, що поточна ємність українського ринку не перевищує 800 тис. т — це 230 днів безперервного виробництва», — зазначив Андрій Халявка.

Водночас він додав, що окрім виробничих потужностей, є й інші фактори, які впливають на кінцевий результат.

«Для нас, наприклад, критичним фактором є логістика сировини. Ми просто не маємо технічної можливості безперервно постачати сировину для повного завантаження виробництва протягом тривалого часу, хоча цю проблему також можна вирішити», — пояснив директор компанії.

Обмежена кількість обігових коштів також негативно впливає на логістику сировини.

«Але загалом тренд є однозначним — наступний рік для виробників добрив в Україні, напевно, стане серйозним іспитом, і конкуренція за «місце під сонцем» буде жорсткою. Ознаки цієї боротьби, скоріш за все, ми побачимо вже цієї осені, коли запуститься ряд нових виробництв і почнеться попередня закупівля КАСУ на осінні і частково весняні посівні роботи», — пояснив Андрій Халявка.

За його словами, посилення конкуренції між виробниками відобразиться на ринку.

«Виробники продаватимуть добрива за максимально низькими цінами. Всі будуть демпінгувати з прицілом на збереження або нарощення своєї долі ринку і максимального завантаження виробничих потужностей. Буде дуже жорстко», — підсумував виробник.

Більше новин