Новини

Посівна 2024: експерти розповіли, чи вистачить аграріям палива та ЗЗР
Посівна 2024: експерти розповіли, чи вистачить аграріям палива та ЗЗР
Опубліковано: 18 Березня 2024

За словами експертів, ціни на засоби захисту рослин, які спрямовані на знищення бур’янів та шкідливих мікроорганізмів, залишаються на рівні минулого року. Про це повідомляє УНІАН.

Фахівці підкреслюють, що економити на ЗЗР аграрії мають змогу, замінюючи оригінали засобів на їхні генерики. Експерти попереджають, що цьогорічна відносно тепла зима змушує фермерів використовувати якісніші і дорожчі препарати для збереження посівів.

За словами фахівців, фермерам треба бути уважними до посівів, оскільки через відсутність тривалих морозів поля опинилися під загрозою хвороб та шкідників, які можуть пошкодити врожай. Експерти наголошують, що аграрії мають захищати врожаї, використовуючи передові ЗЗР.

Аналітики додають, що аграрії економлять і на насіннєвому матеріалі, використовуючи власне насіння замість сертифікованого, що може призводити до падіння якості продукції. Учасники ринку повідомляють, що якісний насіннєвий матеріал дешевшає через загальне зниження світових цін на зернові та олійні культури, що є позитивною новиною для фермерів.

Єдина складова витрат аграріїв, яка постійно дорожчає, це паливо. За словами експертів, порівняно з попереднім роком перед посівною його вартість зросла на 1 – 3%. 

Більше новин