Новини

Поляки продовжують блокувати український експорт
Поляки продовжують блокувати український експорт
Опубліковано: 13 Лютого 2024

Польські фермери висипали зерно з українських вантажівок в знак протесту проти ввезення українського зерна в країну. Подія трапилась на пропускному пункті Ягодин-Дорогуськ.

«Три вантажівки, за кермом яких були громадяни України, в’їхали до Польщі після митних процедур. Учасники протесту не дали їм їхати далі і в певний момент відкрили напівпричепи, внаслідок чого частина зерна висипалася на дорогу. Водії після цього поїхали назад в Україну», — повідомила представниця поліції Хелма Єва Чиж

За словами голови Мінагро Польщі, у певних сферах буде потрібна повна блокада імпорту, як у випадку з зерновими. Може знадобитися заборона на імпорт з України цукру та м’яса птиці.

Це при тому, що Єврокомісія запропонувала запобіжні заходи у вигляді «аварійного гальма».

Міністерство аграрної політики та продовольства України рішуче засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні. Про це говориться у повідомленні міністерства у Facebook.

«Ми уважно спостерігаємо за ходом розслідування даного інциденту, очікуємо на швидке встановлення та покарання винних. Ми розуміємо, коли  польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб. Але цей випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичного, ані з морального погляду», — говориться у повідомленні

У Мінагрополітики підкреслили, що українські аграрії вже два роки повномасштабного вторгнення працюють під постійними ворожими обстрілами, зазнають величезних збитків. 

«Вони здобувають це зерно надзвичайно важко і  часом ціною свого життя», — підкреслюється у повідомленні

Міністерство аграрної політики та продовольства запрошує польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 

Водночас Посольство і Генеральне консульство України в Любліні звернулось до поліції через інцидент із розсипаним на кордоні зерном з української вантажівки. Про це у Facebook повідомив посол України в Польщі Василь Зварич.

Він уточнив, що вантажівки пройшли митні процедури і рухалися транзитом до Литви.

«Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральний бік цієї провокації. Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій у майбутньому», — наголосив посол.

Василь Зварич заявив, що польська поліція відкрила справу за фактом цього інциденту.

Більше новин