Новини

Польські фермери розблокували перехід на кордоні з Україною: рух вантажівок відновлено
Польські фермери розблокували перехід на кордоні з Україною: рух вантажівок відновлено
Опубліковано: 08 Січня 2024

Польські фермери завершили блокування пункту пропуску «Медика — Шегині» на кордоні з Україною. Про це говориться у повідомленні Державної прикордонної служби України у Facebook.

«Рух вантажівок відновлено: польські фермери завершили блокування перед пунктом пропуску «Медика — Шегині», — говориться у повідомленні

За даними прикордонників, блокування завершилось 6 січня увечері. 

Підкреслюється, що оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів у напрямку в’їзду в Україну здійснюється у звичайному режимі.

«Наразі на в’їзд в Україну перед ПП «Медика — Шегині» очікують 650 вантажівок», — додали в Держприкордонслужбі.

Міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Сєкерський разом із підкарпатською воєводою Терезою Кубас-Гул зустрілися з фермерами, які протестували в Медиці. Міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги аграріїв.

Вимоги включали запуск субсидій на кукурудзу в розмірі 1 млн злотих, збільшення кредитування на ліквідні позики на 2,5 млрд злотих і збереження рівня сільськогосподарського податку на рівні 2023 року. Згідно з домовленістю, після підписання угоди протест на пункті пропуску в Медиці призупиняється на період, необхідний для впровадження змін.

«Ця угода – не початок і не кінець діалогу, який ми розпочали і продовжуватимемо з аграріями. Ми хочемо вирішувати проблеми в діалозі з фермерами, з повноцінним партнерським обговоренням . Ми усвідомлюємо складність ситуації в сільському господарстві. Ми приймаємо вимоги аграріїв до реалізації, вони закладені в наших бюджетних пропозиціях на 2024 рік щодо дотацій на кукурудзу та кредитів», – сказав Чеслав Сєкерський.

Більше новин