Новини

Польські аграрії погрожують заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною
Польські аграрії погрожують заблокувати всі пункти пропуску на кордоні з Україною
Опубліковано: 27 Листопада 2024

Польські аграрії погрожують заблокувати після 10 грудня всі пункти пропуску на польсько-українському кордоні, якщо уряд країни не виконає їхніх вимог. Про це йшлося під час переговорів у неділю у Медиці на польсько-українському прикордонні між протестувальниками і міністром сільського господарства Чеславом Секерським, передає Укрінформ з посиланням на TOK.FM.

За результатами переговорів у Медиці міністр Секерський задекларував, що до 10 грудня він підготує відповідь на вимоги протестувальників.

Зазначається, що фермери, зокрема, очікують від влади у Варшаві рішучого спротиву у справі угоди про вільну торгівлю між ЄС та країнами Південної Америки. Вони побоюються, що відсутність реакції може призвести до напливу на польський ринок агропродукції з країн цього регіону, які входять в організацію Mercosur. Крім того, польські аграрії вимагають від уряду зберегти аграрний податок в 2024 році для фермерів на рівні минулого року.

Польські фермери підкреслюють, що в неділю ввечері вони призупинили протест, а не повністю його припинили.

«Ми даємо міністру час, і якщо нічого не буде зроблено, ми обов’язково знову вийдемо на кордон. І це буде масовий протест, протести будуть по всьому східному кордону»,- зазначив голова організації «Ошукане село» Роман Кондрув.

Натомість ще на початку масових страйків польських фермерів на кордоні з Україною Асоціація українського бізнесу в Польщі запропонувала створити постійно діючу польсько-українську економічну раду під головуванням прем’єр-міністрів двох країн.

Про це розповів голова правління Асоціації українського бізнесу в Польщі Ярослав Романчук під час засіданнія Ради з питань ЗЕД при ТПП України.

«У постійно діючу польсько-українську економічну раду повинні входити представники урядів двох країн, роботодавців та бізнесу. Також у її структурі мають бути створені секторальні робочі комітети», — зазначає Ярослав Романчук.

За його словами, є сектори, де Україна і Польща конкурують, і ці питання вирішити буде складно, але про них потрібно говорити.

Він також додав, що Україна має досить вагоме юридичне підґрунтя для відстоювання своїх прав. 

Більше новин