Новини

Польська сторона пропонує компроміс у питанні блокади кордону з Україною
Польська сторона пропонує компроміс у питанні блокади кордону з Україною
Опубліковано: 29 Листопада 2023

Польські перевізники пообіцяли припинити свій протест, якщо правила, що регулюють перевезення в межах Європейського Союзу, повернуться до довоєнних стандартів. Про це повідомляє RMF24.

Протестувальники заявляють, що хочуть повернутися до дозволів, які регулювали транспортні питання між перевізниками. Нинішні правила означають, що компанії з України транспортують вантажі в межах ЄС набагато дешевше, ніж польські.

За словами протестувальників, якщо не повернути відповідні обмеження, наступного року деякі польські компанії можуть перестати існувати. Водіям дозволено протестувати до лютого. Пропозиції щодо вирішення проблеми польських перевізників представила Асоціація роботодавців Польщі транспорту та логістики, а також Асоціація міжнародних автомобільних перевізників.

Ідея компромісу базується на припущенні, що зміни будуть швидко прийняті Сеймом –  ще до формування уряду, який зможе отримати вотум довіри. Мова йде про депутатський законопроєкт, який  закріпить за польськими перевізниками щонайменше половину транспортних послуг у рамках товарообміну з Україною.

Якщо компанія, яка експортує або імпортує товари з України, порушить це правило і надасть більше замовлень перевізникам з України, їй загрожуватиме штраф у розмірі тридцяти відсотків річного доходу компанії.

За словами авторів такої пропозиції, зміни потрібні якомога швидше, оскільки наслідки протесту перевізників і блокування кордону впливають на значну частину польської економіки. Протестувальники визнають, що економіка Польщі страждає і це проблема не лише перевізників, а й меблевої, харчової та багатьох інших галузей, які базують свою діяльність на експорті в Україну.

Законопроєкт зобов’яже польських експортерів та імпортерів забезпечити польським автоперевізникам не менше 50% частки транспортної роботи в товарообміні з Україною.

Більше новин