Новини

Поліція неправомірно штрафує фермерів за сільгосптехніку на дорогах
Поліція неправомірно штрафує фермерів за сільгосптехніку на дорогах
Опубліковано: 30 Листопада 2022

Поліція продовжує неправомірно штрафувати фермерів попри закон, яким знято обмеження на пересування сільськогосподарської техніки дорогами загального користування як у межах міст, так і поза населеними пунктами.

Про це повідомив народний депутат Дмитро Соломчук у Facebook.

«Знову до мене почали надходити скарги від фермерів, яких штрафує поліція за пересування дорогами на сільськогосподарській техніці без дозвільних документів», — написав нардеп.

Він нагадав, що ще 31 травня Президент підписав Закон України №2296-IX, яким знято обмеження на пересування сільгосптехніки дорогами загального користування як у межах міст, так і поза населеними пунктами.

Так, відповідно до пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень закону, рух (переміщення) сільськогосподарської техніки здійснюється без обмеження за габаритами у супроводі автомобіля прикриття суб’єкта господарювання. Така техніка та автомобілі прикриття обладнуються проблисковими маячками оранжевого кольору без дозволу на їх встановлення.

«Контролюючі органи апелюють до того, що Закон №2296-IX набирає чинності через два роки з дня, наступного за днем його опублікування. Однак, наголошую, що саме пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень набрав чинності з дня, наступного за днем опублікування цього закону», — пояснює Дмитро Соломчук.

Більше новин