Новини

Покупці неохоче закуповують кукурудзу в очікуванні стабілізації попиту ззовні — брокери
Покупці неохоче закуповують кукурудзу в очікуванні стабілізації попиту ззовні — брокери
Опубліковано: 08 Квітня 2024

Наразі кукурудзу можна продати не вище $152/т — покупці неохоче закуповують зернову в очікуванні стабілізації попиту ззовні. Про це розповіли аналітики Spike Brokers.

Тим часом ще в п’ятницю минулого тижня можна було продати кукурудзу за $160/т з доставкою до морських портів України. А за кукурудзу з сертифікацією для поставок в Китай можна було просити навіть $162-163/т.

«Чутки щодо «відмивання» («wash-out») Китаєм значної частки української кукурудзи посіяли невпевненість серед покупців у подальших закупівлях кукурудзи з українського ринку. Гравцями ринку очікувалося, що Китай купить цієї весни близько 2 млн тонн кукурудзи з України, з яких вже 614 тис. тонн відправлено у березні», — пояснили брокери.

За їх даними, ринок в Італії залишається насиченим на найближчі місяці. Неможливо знайти логістичні слоти на вивантаження у квітні та травні для доставки кукурудзи залізницею.

Залізничними потягами у червні-серпні можна продати кукурудзу за ціною €195-197/т з доставкою до Північної Італії. Новий врожай торгується на рівні поточного врожаю. Новий врожай кукурудзи на кордоні України та Європи торгувався на рівні €150-155/т із завантаженням в європейські потяги у жовтні-грудні.

Останні індикації покупців:

DAP Україна (Одеса) — $145-150/т;

FCA Україна (кордон) — €145-150/т;

DAP Італія (пн.) — €195-197/т;

CIF Туреччина (порт) — $195-198/т;

CIF Єгипет (порт) — $203-205/т.

Більше новин