Новини

Погода “почистила” поля від гризунів
Погода “почистила” поля від гризунів
Опубліковано: 18 Січня 2023

Чергування холодної морозної погоди з відлигами, опади у вигляді дощу та мокрого снігу, подекуди затоплення нір талою водою негативно вплинуло на життєдіяльність мишоподібних гризунів.

Про це повідомили фахівці Держпродспоживслужби у щотижневому фітосанітарному звіті.

Вони зазначили, такі погодні умови викликали порушення терморегуляції мишоподібних гризунів, загибель шкідників становить від 10 до 30%.

Наразі озимі культури та багаторічні трави знаходяться у стані зимового спокою. 

«У посівах озимої пшениці розміщених по парових попередниках площа заселення мишоподібними гризунами становить 9-36%, за середньої чисельності 1-3 жилих колоній на гектар. У посівах озимого ріпаку нараховується 1-3, подекуди в господарствах Закарпатської області до 4 жилих колоній на гектар», — йдеться в повідомленні.

Наразі незначне збільшення чисельності шкідника спостерігається у посівах багаторічних трав, неорних землях та садах, де не проводились захисні заходи. Так, на 48-92% обстежених площ обліковували 2-4, макс. 5 (Волинська, Рівненська, Черкаська обл.), осередково до 7 (неорні землі — Івано-Франківська обл.) жилих колоній на гектар.

У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимих культурах, ймовірна в разі не ущільненого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження. Захисні заходи, необхідно здійснювати на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори дозволених до використання на території країни родентицидів.

Більше новин