Новини

Податковий комітет рекомендував прийняти за основу законопроект щодо боротьби із неповерненням валютної виручки
Податковий комітет рекомендував прийняти за основу законопроект щодо боротьби із неповерненням валютної виручки
Опубліковано: 30 Листопада 2022

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав та рекомендував до голосування за основу законопроект № 8166-д «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур», який має на меті боротьбу із неповерненням валютної виручки. 

Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Як повідомляється, законопроект № 8166-д був розроблений на заміну проекту закону № 8166 та є компромісним документом, в якому враховані ключові пропозиції аграрних асоціацій. Він, як і базовий, спрямований на те, щоб забезпечити повернення валютної виручки та регулювання платіжного балансу України при експорті окремих сільськогосподарських товарів шляхом запровадження режиму експортного забезпечення.

Документ дає право легальному агробізнесу експортувати без будь-якого додаткового регулювання в межах встановленого ліміту.

Щомісячно можна експортувати на подвоєну суму середньомісячного повернення валютної виручки в країну, розраховану за попередні півроку. Такий експорт можна здійснювати за поточною процедурою, без будь-якого додаткового регулювання.

Як підкреслили у Всеукраїнській аграрній раді, якщо потреби експорту перевищуватимуть розрахований ліміт, на цю понаднормову суму необхідно буде зареєструвати податкову накладну за ставкою на рівні 14 %.

Після повернення валютної виручки можна відкоригувати таку накладну зі ставки податку 14 % на 0 % й отримати відшкодування ПДВ. Фактично це дозволяє використовувати як заставу за повернення валютної виручки податковий кредит, а не лише живі гроші, як це було передбачено у базовій редакції законопроекту.

Більше новин