Новини

Податкові накладні блокуватимуть за новим порядком
Податкові накладні блокуватимуть за новим порядком
Опубліковано: 10 Липня 2023

8 липня набрав чинності новий порядок зупинення реєстрації податкових накладних, а також новий порядок розгляду скарг на такі рішення. Як повідомила Економічна правда, це передбачає урядова постанова 574, ухвалена 2 червня 2023 р.

Цим документом уряд запровадив автоматичне розблокування податкових накладних та розрахунків коригування за виконання певних умов. Ухвалені правки передбачають автоматичну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань у разі виведення платника податків із переліку ризикових, а також у разі ухвалення рішення про врахування таблиці даних платника (ТПП).

Визначено також механізм адміністративного оскарження рішень про внесення платника податків до переліку ризикових та неврахування ТПП. Якщо платника внесено до переліку ризикових, то дію рішення щодо обліку ТПП автоматично призупиняють, однак не скасовують. Це позбавляє платника податків необхідності повертатися до питання повторного врахування таблиці після виведення його з переліку ризикових.

Крім того, до рішення про внесення платника податків до переліку ризикових додано інформацію про дату занесення до переліку ризикових також і контрагента, операції з яким визначено як ризикові.

Більше новин