Новини

Після підняття ставок на зерновози Укрзалізниця повернулася до голландських аукціонів
Після підняття ставок на зерновози Укрзалізниця повернулася до голландських аукціонів
Опубліковано: 19 Грудня 2022

АТ «Укрзалізниця» планує на наступній неділі повернутися до проведення в електронній системі «Прозорро» голландських аукціонів (зі зниженням ставок) на право користування зерновозами. 

Про це йшлося в ході наради із представниками ринку зернових перевезень.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на Rail.insider .

«Попит на зерновози зменшується, тому Укрзалізниця вирішила змінити формат аукціонів. Ми перейдемо до аукціонів у голландському форматі, тобто на зниження ставок», — сказав заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Він додав, що перші такі аукціони мають бути оголошені 15 грудня, а проведені у понеділок, 19 грудня.

«Стартуватимемо від базової ставки 4300 грн. Але потім будемо знижувати. Найнижча планка, яку ми передбачаємо, – це приблизно 2795 грн. До цього порога ви зможете купувати наші вагони», – повідомив представник УЗ.

За його словами, причиною відходу від англійських аукціонів (на підвищення ставок), які застосовувалися у період пікового підвищення попиту, стала зміна цінового тренду.

«Вартість вагону почала знижуватися через те, що зменшуються обсяги перевезень, зростає загальна вартість логістики, зменшується ринкова вартість зерна, – сказав Валерій Ткачов. – Ринок розпочав зворотній тренд. Тому ми підлаштовуємось, адже наше завдання максимально використовувати парк».

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця підняла понад 50% ставки на користування зерновозами у грудні.

Більше новин