Новини

Підприємці вимагають від влади переглянути критерії визначення зон бойових дій
Підприємці вимагають від влади переглянути критерії визначення зон бойових дій
Опубліковано: 15 Червня 2023

Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) та Спілка українських підприємців (СУП) звернулись до влади щодо затвердження актуального списку територій ведення бойових активних дій.

Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Це важливо, щоб звільнити підприємців, виробничі потужності яких реально постраждали від обстрілів, від оподаткування. Звернення також підтримала низка харківських підприємців.

Через розбіжності в законодавстві склалася ситуація, коли до підприємців, виробничі потужності яких розташовані на півдні та сході України, і які зазнали втрат через обстріли та безпосереднє ведення бойових дій, діють подвійні стандарти щодо податків та інших сплат.

Зокрема йдеться про звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки, за знищене або пошкоджене нерухоме майно. Також і про порядок дій при втраті первинних документів внаслідок бойових дій.

В УКАБ зазначили, що корінь проблеми у розбіжностях розуміння того, які території вважати такими, «де велися (ведуться) активні бойові дії», а які — зонами «можливого» ведення бойових дій. Через це частина українських підприємців, зокрема Харківщини, не може скористатися своїм законним правом на звільнення від оподаткування.

Для уникнення цих розбіжностей, СУП закликає переглянути критерії визначення зон, на яких велися (ведуться) активні бойові дії. До них пропонують включати також і прифронтові зони, які перебувають під ракетними обстрілами.

Від Офісу Президента України, прем’єр-міністра України, голови ВР, Мінреінтеграції, комітету ВР України з питань фінансів, податкової та митної політики спілка вимагає:

усунути невизначеність щодо сплати майнових, екологічних податків та сплати за землю на територіях де велися (ведуться) бойові дії;

скоригувати перелік територій, де велися (ведуться) активні бойові дії, в тому числі включити в нього Харків та всю Харківську область; або ініціювати перегляд норм про звільнення від податків і обов’язку відновлення втрачених первинних документів (поширити їх на всі території, де ведуться (велися) бойові дії);

врахувати пропозиції Харківської ОВА щодо територій, які потрібно включити до переліку зон, де велися (ведуться) активні бойові дії;

узаконити актуалізований перелік територій активних бойових дій шляхом внесення доповнень в наказ Мінреінтеграції №309, яким керується податкова служба в питаннях звільнення від оподаткування підприємців, виробничі потужності яких постраждали внаслідок бойових дій.

Підприємці наголосили, що перегляд переліку насамперед потрібен для захисту тих українських підприємств, які розміщуються на вже звільнених територіях, проте приміщення яких вже пошкоджено / знищено і які не можуть навіть ремонтуватися через розміщення на них підрозділів ЗСУ, а відтак й не можуть відновити діяльність та отримувати доходи.

Більше новин