Новини

Перевезення зерна в Україні з грудня здорожчає удвічі
Перевезення зерна в Україні з грудня здорожчає удвічі
Опубліковано: 02 Грудня 2022

Витрати аграріїв на перевезення зерна залізницею з 1 грудня 2022 року зростуть майже в 2 рази.

Як говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», таке зростання спричинене рішенням «Укрзалізниці» щодо збільшення фактичної ставки за користування вагоном-зерновозом на 53% з 2817 грн/добу до граничного рівня 4300 грн/добу та зменшенням швидкості перевезення зерна на 45%.

«Фактично мінімальна вартість перевезення, наприклад, на середню відстань 650 км піднімається з 1100 грн/т до 2200 грн/т. Водночас фінальна вартість перевезення може бути лише вищою, адже АТ «Укрзалізниця» реалізовує послуги на користування зерновозами на аукціонах з підвищення цін», — пояснюють в УКАБ.

Як зазначають експерти, зважаючи на штучне обмеження пропозиції зерновозів на аукціонах з боку АТ «Укрзалізниця», очікувати на здешевлення вартості перевезень не доводиться. Також продовжується накопичення черг із вагонів на західних переходах, що зменшує загальну швидкість перевезень.

«На жаль, додаткова 1000 грн/т заробітку для «Укрзалізниці» є відповідним додатковим збитком для  виробників зерна. Бажання сіяти зерно у аграріїв уже немає», — резюмує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Більше новин