Новини

Перереєстрація землі з фізичної особи на фермерське господарство: алгоритм і переваги
Перереєстрація землі з фізичної особи на фермерське господарство: алгоритм і переваги
Опубліковано: 05 Липня 2023

Фермерські господарства тепер можуть перереєструвати права оренди або постійного користування з засновника (члена) ФГ на фермерське господарство як юридичну особу.

Це стало можливими після внесення змін до деяких постанов Кабміну у сферах державної реєстрації. Відповідна урядова постанова набрала чинності 16 травня 2023 р.

Для того, аби перереєструвати таким способом земельну ділянку, консультантка із земельного права, юристка Вікторія Кіпріянова рекомендує:

Присвоїти ділянці кадастровий номер.

Оформити рішення/протокол загальних зборів ФГ про реєстрацію ділянки за фермерським господарством.

Звернутися за державною реєстрацією до будь-якого державного реєстратора в межах області.

Вона зазначила, що законодавства та підзаконні акти не дають чіткого переліку необхідних документів для перереєстрації. Відтак фахівчиня вважає, що достатньо буде подати:

– рішення про створення ФГ, з якого буде зрозуміло, що саме це ФГ було створено особою, яка отримала землю для ведення ФГ;

– оригінал Державного акту на право постійного користування або договору оренди землі, який видано на засновника/члена ФГ з метою ведення ФГ;

– можливо статут ФГ, з якого буде зрозуміло, хто був засновником цього ФГ, якщо ця особа вже померла і в ЄДР більше не відображається як засновник;

– рішення/протокол загальних зборів ФГ про реєстрацію права за ФГ.

У будь-якому разі Вікторія Кіпріянова рекомендує консультуватися з місцевими реєстраторами, адже є ймовірність, що у них будуть додаткові вимоги або рекомендації.

Зазначимо, що завдяки перереєстрації права з фізичної особи на фермерське господарство, з 1 січня 2024 р. ФГ зможе викупити цю земельну ділянку з розстрочкою платежу на 10 років (якщо не внесуть змін у законодавство щодо купівлі с.-г. землі юридичними особами). Серед переваг також те, що фізичній особі не приходитимуть повідомлення про сплату мінімального податкового зобов’язання. Окрім того, після перереєстрації землі на ФГ зникають питання та проблеми щодо спадкування права постійного користування.

Більше новин