Новини

ПДВ, акцизи і військовий збір: в Україні планують підвищити основні податки
ПДВ, акцизи і військовий збір: в Україні планують підвищити основні податки
Опубліковано: 24 Травня 2024

Українській владі доведеться підвищити основні податки, зокрема податок на додану вартість (ПДВ), військовий збір та акцизи, щоб знайти додаткові джерела фінансування армії. Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у Telegram.

«Нам необхідно підвищити і видаткову, і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів», — зазначив голова комітету.

За словами Гетманцева, потрібно додатково знайти не менше 300 млрд грн до кінця поточного року, точну суму ще підраховує Кабмін.

«Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від Кабміну. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків, зокрема ПДВ, ВЗ та акцизів», — наголосив депутат.

Гетманцев визнав, що це недобре для економіки, однак інших шляхів вирішення проблеми немає. 

Він пообіцяв, що контроль за витрачанням коштів та боротьба з контрабандою та тіньовими сегментами економіки будуть посилюватись, проте це не дозволить уникнути підвищення податків.

«Утім, це не альтернатива, а обов’язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два — це запозичення та податки. Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно за рахунок податків», — додав Гетманцев

Більше новин