Новини

Партнерство в Ініціативі Трьох морів може допомогти Україні з експортом зерна — експерти
Партнерство в Ініціативі Трьох морів може допомогти Україні з експортом зерна — експерти
Опубліковано: 22 Червня 2022

Ініціатива трьох морів, партнером-учасником якої стала Україна, орієнтована на масштабні інфраструктурні та логістичні проєкти, тому може допомогти Україні з проблемою експорту зерна.

Про це йшлося в ефірі Українського радіо.

Україна стала партнером-учасником ініціативи Тримор’я, в яку входять 12 країн Центральної та Східної Європи, об’єднані трьома морями ― Балтійським, Чорним та Адріатичним. Експерти зазначають, що країни Тримор’я можуть допомоги налагодити залізничне перевезення українського зерна через Європу.

«Зараз єдиний логістичний маршрут для українського зерна проходить через румунський порт Констанцу. Щоб доправити вантаж у цей порт, потрібне залізничне перевезення. Можливості української залізниці, до прикладу, 57 вагонів, а якщо через територію Молдови ― це 27 вагонів, Румунії ― 37 вагонів. Зараз шляхом ініціативи трьох морів іде адаптація, для того щоб уніфіковано допомогти у відновленні тих частин залізничних колій, які були зруйновані», — пояснила доцентка кафедри Міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету ім. Б. Грінченка, асоційована експертка Ради зовнішньої політики Вікторія Вдовиченко.

Як зазначив старший аналітик та голова Східноєвропейської програми у Безпековому центрі «Європейські цінності» Давід Стулік, в рамках Тримор’я йдуть розмови про посилення взаємної інфраструктури країн, в тому числі транспортної.

«Що стосується зерна, Україна має основну інфраструктуру на річках та морі, але зараз це заблоковано. Треба буде створити склади для перевантаження зерна, влаштувати залізничні термінали і зміцнити залізничну інфраструктуру», — каже Давід Стулік.

Експерт каже, що зараз країни Тримор’я не дуже інтегровані між собою залізничним сполученням.

Більше новин