Новини

Парламент зробив черговий крок для сприяння вирощування бавовни в Україні
Парламент зробив черговий крок для сприяння вирощування бавовни в Україні
Опубліковано: 22 Березня 2024

На українському ринку на бавовну є значний попит. Тому вирощування бавовнику — це перспективний напрям для українських аграріїв. Законодавчі зміни щодо поширення сортів бавовника в Україні дадуть змогу розширити вирощування цієї культури. Як повідомила пресслужба Верховної Ради, про це зазначив народний депутат, член Комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Йдеться про законопроєкт №10427-1 «Про внесення змін до деяких законів України
щодо поширення сортів бавовника в Україні». У першому читання за нього проголосувало 287 парламентаріїв.

Законопроєкт передбачає спрощення процедур ввезення та обігу на території України сортів бавовника. Зокрема йдеться про спрощену процедуру державної реєстрації сортів та/або державної реєстрації прав на сорти бавовника без проведення кваліфікаційної експертизи; ведення в обіг насіння сортів бавовника та його використання без проведення сертифікації насіннєвого матеріалу тощо.

Як зазначено у пояснювальній записці до документа, на сьогодні у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, містяться відомості лише щодо двох сортів бавовника. Українські наукові селекційні установи не спроможні запропонувати для галузі адаптовані сорти, які б забезпечили високі стандарти отриманої сировини для подальшої переробки.

Документом пропонується створити сприятливі умови для обігу насіння найкращих сортів бавовнику в Україні, а також для підтримки відновлення галузі для забезпечення ресурсних потреб української промисловості, передусім на період воєнного стану та протягом трьох років з дня його завершення або скасування.

— Історично бавовна вирощувалася в азійських країнах, однак із нинішніми змінами в кліматі південь України повністю під це підходить. Наприклад, Одеська та Миколаївська області. До того ж є нові сорти бавовника. Ця культура важлива для нас сьогодні. На внутрішньому ринку бавовна потрібна для військових, для легкої промисловості та й для самих аграріїв, оскільки є проблеми з експортом, є проблеми з рентабельністю традиційних для України культур, — зазначив Дмитро Соломчук.

Він додав, що вирощування бавовни може стати великим плюсом для агросектора, якщо українські аграрії бачитимуть, що культура дає гарну рентабельність на гектар.

Сьогодні сировина з бавовника для текстильного виробництва в Україні та медичної
сфери лише імпортується. Складна та небезпечна логістика з постачання сировини обмежує потенційні можливості українських виробників у сталому забезпеченні ресурсної бази.

Більше новин