Новини

Парламент прийняв за основу законопроєкт про електронні аграрні розписки
Парламент прийняв за основу законопроєкт про електронні аграрні розписки
Опубліковано: 17 Липня 2023

Верховна Рада у першому читанні прийняла за основу законопроєкт «Про електронні аграрні розписки». Як повідомили у пресслужбі Мінагрополітики, документ, при цьому не скасовує дію Закону України «Про аграрні розписки», тому традиційні паперові аграрні розписки продовжать використовуватись.

Основна мета законопроєкту — запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва — електронних аграрних розписок, як неемісійних цінних паперів.

Така розписка є самостійним предметом обігу на ринках капіталу. Відповідно кредитор зможе легко її продати та використати отримані гроші для подальшого кредитування аграріїв за новими електронними аграрними розписками.

Законопроєкт також надає право сільськогосподарським кооперативам видавати електронні аграрні розписки. Розширює документ й види застав: продукція тваринництва та первинної переробки.

Серед переваг електронної аграрної розписки — спрощення та здешевлення порядку її видачі, обігу та припинення у порівнянні з традиційними паперовими. Аграрій зможе самостійно видати електрону аграрну розписку просто з особистого е-кабінету в Електроному аграрному реєстрі, не співчуваючи гроші за послуги нотаріуса.

Законопроєкт також забезпечує надійність електронної аграрної розписки. Якщо боржник не виконує зобов’язання за документом, то кредитор може отримати виконавчий лист на відповідне стягнення, звернувшись до реєстру Електронних аграрних розписок.

Більше новин