Новини

Озвучено ціни на новий врожай пшениці та ячменю
Озвучено ціни на новий врожай пшениці та ячменю
Опубліковано: 07 Травня 2024

На ринку почали озвучувати ціни на новий врожай пшениці та ячменю. Проте учасники ринку неохоче укладають форвардні угоди. Про це розповів Богдан Костецький, співвласник, операційний партнер торгово-аналітичної компанії «Barva Invest».

«З одного боку, покупці пропонують на новий врожай майже ту саму ціну, яка є на спотовому ринку і готові доплатити хіба що $2-3 на тонні. Такі форвардні ціни виробників не приваблюють. Світовий ринок перебуває у чіткому «кері» — це коли чим далі строк поставки, тим вища ціна. Як приклад, вересневий фʼючерс на біржі Євронекст торгується по €227/т, грудневий фʼючерс €234/т, березень 2025 — по €237/т», — пояснив Богдан Костецький.

З іншого боку, за його словами, період з повномасштабного вторгнення оголив ряд проблем у взаємовідносинах між учасниками ринку — для частини продавців домовленість про поставку перестала бути причиною для виконання поставки якщо ринкова ціна виросла на декілька доларів.

«Це є причиною систематичного «підгоряння» трейдерів, в яких зриваються поставки під судна, що чекають на завантаження в портах», — додав експерт.

Відповідно, Богдан Костецький зазначає, що за відсутності впевненості у виконанні зобовʼязань на споті робить ідею купівлі по форвардах нового врожаю ще більш примарною.

«До моменту поставки у липні на світовому ринку можуть відбутись різноманітні події, що здатні як підвищити, так і обвалити ціну на десятки доларів. Тож такі угоди схоже будуть укладатись переважно між трейдерами та великими холдингами та меншими виробниками із незаплямованою репутацією», — підсумував аналітик.

Більше новин