Новини

Ostchem втратив контроль над Сєвєродонецьким Азотом — Group DF
Ostchem втратив контроль над Сєвєродонецьким Азотом — Group DF
Опубліковано: 18 Липня 2022

Холдинг Ostchem, який об’єднує підприємства азотної хімії Group DF, втратив контроль над Сєвєродонецьким «Азотом».

Про це повідомляє пресслужба Group DF.

В деяких пропагандистських ЗМІ з’явилась інформація про плани окупантів відновити діяльність Сєвєродонецького «Азоту». Проте Group DF просить журналістів не тиражувати фейки та звертатися за коментарями до пресслужби підпримства. Нагадуємо, що аналогічна ситуація з поширенням неправдивої інформації про нібито відновлення заводу була з горлівським «Стіролом» (входить до азотного бізнесу в Ostchem), окупованим у 2014 році. Попри численні пропагандистські заяви окупаційної влади та сюжети про нібито його запуск, підприємство продовжує простоювати.

В зв’язку з розповсюдженням фейків про запуск Сєвєродонецького “Азоту”, пресслужба Group DF заявляє наступне:

1. Усі заяви про швидкий запуск заводу є необґрунтованими та поширюються представниками окупаційної влади Сєвєродонецька за підтримки пропагандистів.

2. Обладнання основних та допоміжних цехів зазнало серйозних пошкоджень через ведення відкритих бойових дій на території заводу. Внаслідок обстрілів пошкоджено обидва цехи аміаку 1-А (розбито піч первинного реформінгу, пошкоджено реакційні труби) та 1-Б (пошкоджено пусковий котел, вакуум-витяжку системи конденсації відділення компресії), цех азотної кислоти (зруйновано будівлю цеху, естакади, пожежею пошкоджено приміщення ЦПУ, зруйновані контролерна управління технологічним процесом, маслосистема компресора ГТТ-3М).

3. Постраждала практично вся інфраструктура підприємства — системи водопостачання та водоочищення, система енергозабезпечення, логістичне та залізничне господарство (пошкоджено залізничне полотно, склад, вузли перевантаження), зруйновано два сховища метанолу, пошкоджено чотири сховища КАС.

4. Найболючіше для підприємства — повна руйнація системи електропостачання «Азоту». Завод не може отримувати електроенергію ані від «Луганського енергетичного об’єднання» (пошкоджено опори та силові трансформатори у пунктах Лисичанська-110, Ювілейна, Щастя), ані від підстанції Кремінська 500 кВ (станцію розбито).

5. Руйнування системи очищення стічних вод «Азоту» (цех водопостачання) завдало значних збитків Сєвєродонецьку. До війни підприємство забезпечувало очищення 100% стічних вод міста.

6. Для оцінки масштабів руйнувань та збитків необхідно провести технічний аудит. Зараз це неможливо, оскільки Група не контролює завод, а більшість персоналу евакуйовано.

7. Неприпустимою є ситуація, коли окупанти усвідомлено наражають на небезпеку людей, змушуючи їх виходити на підприємство. Спроба запустити виробництво з порушенням базових правил безпеки може призвести до жертв та техногенної катастрофи для всього регіону. Масштабні руйнування на заводі не сумісні з його безпечною діяльністю.

8. Група відповідально заявляє, що після звільнення Сєвєродонецька пріоритетом Групи буде відновлення діяльності підприємства та пошук інвестицій для цього.

Більше новин