Новини

Ostchem підняв ціни на селітру
Ostchem підняв ціни на селітру
Опубліковано: 28 Липня 2023

Ostchem очікувано підняв ціни на азотні добрива, в тому числі на нітратні. Рекомендована ціна на селітру зросла на 1 000 грн до 17,5 тис. грн/т, СРТ, на вапняково-аміачну селітру на 800 грн до 14,2 тис. грн/т, СРТ.

Про це розповіли аналітики Barva Invest, пише Latifundist.com.

Завдяки тому, що рекомендована ціна на КАС не змінилась, селітра стала найдорожчим азотним добривом в лінійці Ostchem. Купівельна активність на ринку селітри дещо спала після зміни цін Ostchem.

«Деякі споживачі взяли паузу для оцінки нової ситуації. Підвищення цін було очікуваним, зважаючи на невеликі запаси у виробників та торгових компаній після досить активного весняного сезону та простою «Рівнеазоту», а також через останні підвищувальні тенденції на ринках азотних добрив, однак думки з приводу точного росту були різними. Таким чином, ринок в цілому був готовий до подорожчання селітри», — йдеться у звіті.

Водночас підвищення цін співпало із зупинкою «зернового коридору» та обстрілами портів Дунаю, що може викликати проблеми з продажами агропродукції та зниження доходів агровиробників. Тому після зростання цін купівельна активність може бути меншою за очікувану.

Наразі товар можна придбати з поставкою не раніше серпня. В той й же час ситуація з доступністю товару поліпшиться після відновлення виробництва на «Рівнеазоті». 

Постачальники польської селітри пропонують товар вже на кінець серпня. Планується поставка великої кількості болгарської селітри, однак після обстрілів портів Дунаю покупці із пересторогою ставляться до придбання товару, який йде морським шляхом і переорієнтовуються на товар в наявності, або на той, що очікується наземним шляхом.

Польську селітру можна було придбати по 16,3-17,3 тис. грн/т, Saletrosan 30 по 16,4 тис. грн/т, FCA кордон. Турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра пропонуються по 18 тис. грн/т та 14,5 тис. грн/т, FCA/EXW.

«За прогнозами, після підвищення цін на українську селітру ринок оцінюватиме нові реалії, однак закупівлі продовжуватимуться, хоч об’єми можуть бути меншими за очікування. Слідом за подорожчанням українських нітратних добрив варто очікувати зростання цін на імпортний товар», — зазначили аналітики.

Більше новин