Новини

Оприлюднено перелік небезпечних пестицидів заборонених в ЄС, але дозволених в Україні
Оприлюднено перелік небезпечних пестицидів заборонених в ЄС, але дозволених в Україні
Опубліковано: 13 Травня 2024

Десятки діючих речовин пестицидів, які протягом останніх років були заборонені в ЄС через їхню шкідливість для здоров’я людей та довкілля, досі легально використовуються на українських полях. Про це йдеться у спецпроєкті на Kurkul.com.

В Україні на сьогодні заборонено лише 87 діючих речовин пестицидів. А 115 речовин, із дозволених в Україні, потрапили під заборону в ЄС. Це вносить ризики для аграріїв при вирощуванні продукції, адже під час експорту до ЄС є ймовірність не пройти лабораторний контроль якості зерна за залишками пестицидів.

Щоб запобігати таким ситуаціям, фермер повинен строго дотримуватись регламенту застосування препаратів та відповідально підходити до їх вибору, розуміючи майбутні напрямки продажу та вимоги відповідних країн до імпорту.

Так, Kurkul зібрав перелік із 10 діючих речовин, які входять до складу найбільшої кількості препаратів в Україні, але при цьому є забороненими в ЄС:

ІМІДАКЛОПРИД

Синтетичний пестицид, що належить до класу неонікотиноїдів. Він широко використовується та входить до складу десятків інсектицидних препаратів. В Україні препарати на основі імідаклоприду відносяться до 3 класу небезпеки для людини й 1 класу небезпеки для бджіл.

ФЛУТРІАФОЛ

Хімічний пестицид, який належить до групи триазолів. Він широко використовується та входить до складу багатьох фунгіцидів.  В Україні препарати на основі флутріафолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.

КАРБЕНДАЗИМ

Хімічна сполука, яка належить до класу фунгіцидів. В Україні препарати на основі карбендазиму відносяться до 2 класу небезпеки для людини і 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.

ТІАМЕТОКСАМ

Хімічна сполука, яка використовується як інсектицид. В Україні препарати на основі тіаметоксаму відносяться до 2 і 3 класів для людини та 1 класу небезпеки для бджіл.

ХЛОРПІРИФОС

Хімічний пестицид класу органофосфатних. В Україні хлорпірифос має 2 клас небезпеки для людини, препарати на його основі відносяться до 2 і 3 класу.

ЦИПРОКОНАЗОЛ

Фунгіцид з групи триазолів. В Україні препарати на основі ципроконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.

ПРОПІКОНАЗОЛ

Фунгіцид, який використовується для захисту рослин від грибкових захворювань. Належить до класу триазолів. В Україні препарати на основі пропіконазолу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 класу небезпеки для бджіл.

АЛЬФА-ЦИПЕРМЕТРИН

Хімічна речовина, яка належить до класу піретроїдів. В Україні препарати на основі альфа-циперметрину відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 1 і 2 класів небезпеки для бджіл.

АЦЕТОХЛОР

Гербіцид, який належить до класу ацетамідів. 

ТИФЕНСУЛЬФУРОН-МЕТИЛ

Гербіцид, який належить до класу сульфонілуреїдів. В Україні препарати на основі тифенсульфурон-метилу відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини й 3 і 4 класів небезпеки для бджіл.

Більше новин