Новини

Оприлюднено фітосанітарний звіт щодо поширення шкідників у посівах кукурудзи та соняшнику
Оприлюднено фітосанітарний звіт щодо поширення шкідників у посівах кукурудзи та соняшнику
Опубліковано: 06 Вересня 2022

Скрізь на кукурудзі, соняшнику та інших крупностеблових культурах завершується розвиток І покоління стеблового (кукурудзяного) метелика, гусениці якого пошкодили 2-13% рослин та 1-7% качанів.

Про це свідчать дані фітосанітарного моніторингу с/г культур.

Як зазначається, в Одеській області відмічено літ метеликів другого покоління. У південних та східних областях триває літ метеликів третього покоління бавовникової совкиГусениці фітофага другого покоління чисельністю 1-2 екз. на кожну пошкодили 2-6% рослин та качанів.

На посівах пізніших строків достигання триває розвиток та живлення злакових попелиць, подекуди хлібних блішокпавутинного кліща.

«В посівах кукурудзи гельмінтоспоріозом охоплено 2-10, макс. 15 у Київській та 20% рослин в Одеській областях. Пухирчастою сажкою уражено від 0,5 до 6% качанів (Дніпропетровська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Черкаська, Чернівецька обл.), осередково летючою сажкою охоплено 0,5-2% рослин (Дніпропетровська, Кіровоградська, Одеська обл.)», — зазначається у звіті.

Також подекуди в господарствах Закарпатської області 2-6% рослин уражено іржею. Триває розвиток хвороб на качанах: фузаріозом у Волинській, Київській та Тернопільській областях уражено 0,5-2%, у Закарпатській — 4%, Полтавській — 6%, Одеській — 8%, Кіровоградській — 10% качанів, бактеріозом — 1-3% качанів у Волинській та Тернопільській.

При обстеженні соняшнику виявлено незначний розвиток фомозупероноспорозу, септоріозуіржі за ураження 1-10, осередково 12-25% рослин (Запорізька, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Тернопільська, Черкаська обл.), фомопсисом до 17% рослин. Біла та сіра гнилі мали прояв на 1-5, подекуди 10-15% кошиків. 

У посівах Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської відмічають шкідливість гусениць соняшникової вогнівки, де ними пошкоджено 2-7% рослин. В осередках Кіровоградської області на корінні 3% рослин паразитує соняшниковий вовчок.

Будь-яку хворобу чи шкідника можна подалати за допомогою безпечних та дієвих препаратів. Яких – вам підкажуть фахівці Торгового Дому “Агрохім”.

Більше новин