Новини

НОВІ ЗАХОДИ ЩОДО ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ
НОВІ ЗАХОДИ ЩОДО ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ
Опубліковано: 19 Квітня 2022

Сьогодні на плечах українських аграріїв – продовольча безпека всієї держави. Тому, потрібно зробити все, аби українська весняна посівна пройшла в максимально можливому масштабі, говорять  Мінагрополітки та Уряд України.

Урядом запроваджено заходи фінансової державної підтримки аграріям під час посівної. Зокрема, За прийнято постанову «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Цією Постановою передбачено кредитування виключно малих та середніх аграрних виробників з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік. Така сума обороту є еквівалентом підприємства, що оброблює до 10 000 га.

За залученими кредитами передбачено компенсацію відсоткової ставки. А максимальна сума кредиту, на який вона поширюється, становить 50 млн грн.

Кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану.

Для отримання сільгоспкредиту суб’єкт підприємництва повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Термін дії кредиту – 6 місяців. За портфельними кредитами встановлено максимальний розмір державної гарантії  до 80%.

За кредитом заявникам необхідно звертатися у фінансову установу, де вони обслуговувалися раніше.

Окрім того, для спрощення процедур та полегшення посівної кампанії, передбачено наступні процедури:

– для забезпечення сільгоспвиробників насінням до посівної в Україні на час воєнного стану скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;

– дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації на період воєнного стану;

– запущено аграрну платформу Міністерства по збору актуальних потреб аграріїв під посівну в режимі реального часу https://agrostatus.org/;

– створено онлайн-платформу для покращення логістичних маршрутів аграріїв в умовах воєнного стану https://prodsafety.org/.

Більше новин