Новини

Незібраним посівам кукурудзи загрожує вилягання — експерт
Незібраним посівам кукурудзи загрожує вилягання — експерт
Опубліковано: 15 Грудня 2022

Збирання кукурудзи взимку є звичайною практикою в Україні, що зазвичай не викликає занепокоєння з боку аграріїв. Але цього року осінні погодні умови ускладнили жнива та призвели до нової проблеми — вилягання посівів.

Про це розповів Сергій Авраменко на своєму каналі в Youtube.

«В багатьох виданнях пишуть, що кукурудзу не варто збирати взимку через те, що вона більше пошкоджується шкідниками і хворобами, якість зерна втрачається. Але аграрії вимушені збирати в пізні терміни, оскільки до цього заважали інтенсивні опади і обстріли в окремих регіонах. Крім того, підвищена вологість зерна. Більшість аграріїв через це вимушені збирати кукурудзу в зимовий період», — повідомив він.

Фахівець додав, що низька вартість продукції теж змушує аграрія подумати, чи варто збирати кукурудзу зараз, коли ціна на сушіння надмірно висока, а ціна на вирощену продукцію надмірно низька. 

Умови цього року призвели до вилягання посівів. Сергій Авраменко пояснює це коливанням нічних та денних температур та явищами, як опади, тумани, роса, зміна температур з мінусових до плюсових. Вегетативна маса починає заново набирати вологу, маса качанів збільшується, внаслідок чого рослини починають ламатися і падати. Сприяють зламуванню стебел сильні вітри.

Сергій Авраменко відмітив, що вилягання спостерігається навіть на стійких до явища гібридах кукурудзи та унеможливлює процес збирання. 

«Що потрібно робити? Зайдіть в свої поля та подивиться, в якому стані знаходяться посіви. Якщо ви помітили в себе вилягання, то в першу чергу збирайте саме ці поля і ті, де присутні сильні вітри.Через вилягання кожен день ми втрачаємо декілька відсотків врожайності», — рекомендує фахівець.

Качани, які впали, комбайн підібрати не зможе і вони залишаться в полі, додає він.

Більше новин